• Pranie pokrowców

Pranie pokrowców na krzesła oraz skirtingów   

W większości przypadków pokrowce na krzesła, stoły barowe lub Pokrowce na zestawy biesiadne, bądź Skirtingi stosowane są na uroczystościach weselnych, urodzinach lub bankietach gdzie nie trudno o zabrudzenia płynami. Bywa przy tym często, że dania lub napoje pozostawią po sobie wyschnięte zabrudzenia. Starajmy się nie pozostawiać zabrudzeń trwale na tkaninie. Zalecamy aby pokrowce, skirtingi przeprać ręcznie bezpośrednio po zabrudzeniu. Nasze produkty zasadniczo czyszczą się dobrze, zastosowane tkaniny pozwalają bez problemu również na pranie maszynowe. W zasadzie można zrezygnować z kosztownego czyszczenia chemicznego. Aby osiągnąć optymalny wynik, jest jednak ważne, aby wziąć pod uwagę propozycje zawarte poniżej.

Pranie w pralce automatycznej.

Jak przy każdym praniu skirtingów, pokrowców na krzesła oraz stolików koktajlowych obowiązuje zasada aby białe wyroby włókiennicze oddzielić od kolorowych. Także czarne pokrowce powinny być prane oddzielne. Zapobiegamy w ten sposób zabarwieniom tkaniny. Przede wszystkim nowe wyroby włókiennicze mogą lekko farbować. Dla ochrony tkaniny, pokrowce powinni być prane na lewej stronie. Przede wszystkim ciemne kolory dzięki temu nie płowieją. Zaleca się stosować programy "pranie delikatne" lub "łatwo pielęgnowany", gdzie maszyna piorąca pracuje z wyraźnie wyższym stanem wody. Działanie myjące jest przez to mniej intensywne a wyroby włókiennicze wywierają na siebie mniejsze tarcia. Pokrowce z włókna mikrofazy i tafty mogą być prane przy 30 °C. Łatwe zaś w pielęgnacji pokrowce i skirtingi ze 100%  poliesterów przetrwają bez problemu pranie przy 40 °C.

Usuwanie plam.

Do usunięcia plam z białych pokrowców na krzesła oraz skirtingów można stosować środki z rozjaśniaczem. Dla kolorowych tkanin zaś wywabiacze plam z systemem zachowania koloru. Natomiast dla uporczywych plam, które nie były możliwe do usunięcia w sposób tradycyjny zaleca się zlecenie usunięcia w profesjonalnych pralniach. Nie zaleca się stosowania agresywnych środków czyszczących.

Suszenie.

Nie zaleca się stosowania mechanicznej suszarki. Optymalny wynik oraz oszczędność na prasowaniu  można osiągnąć, w ten sposób, że bezpośrednio po praniu rozwieszamy pokrowce swobodnie do wyschnięcia rozwieszone na wieszakach klamerkowych lub lekko wilgotne zakładamy na krzesło czy stół.

 

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny