• Składanie pokrowców

Składowanie pokrowców na  krzesła, obrusów oraz skirtingów

 

Wysokowartościowe pokrowce, obrusy oraz skirtingi przy właściwszym składowaniu mogą być użytkowane przez wiele lat. Właściwie nie jest wymagane specjalistyczne przechowywanie, wystarczy zachować kilka zasad przedstawionych poniżej aby pokrowce na krzesła, obrusy, skirtingi, pokrowce na stoły barowe i zestawy piwne zachowały długowieczność. 
Pokrowce oraz skirtingi składujemy suche i wywinięte na lewą stronę. W ten sposób uchronimy materiał  przed kurzem i brudem. Aby zapobiec blaknięciu lub zżółknięciu tkaniny, szczególnie kolorowe pokrowce, obrusy oraz skirtingi powinny być przechowywane w zaciemnionym miejscu. Ważną częścią składowania jest ułożenie obrusów czy pokrowców. Stosuje się trzy warianty złożenia. 

Wariant pierwszy to składowanie na płasko, jeden na drugim. Możliwe jednak jest to przy obrusach i pokrowcach których kształt pozwala na takie ułożenie. Przy takim układaniu należy eliminować zakładki i nie praktykować wysokich stosów aby zapobiec zgnieceniom. Ułożenie takie sprawdza się szczególnie przy pokrowcach na krzesła. 


Drugą możliwością składowania pokrowców oraz skirtingów jest swobodne rozwieszenie na wieszakach klamerkowych. Do tego celu stosuje się typowe wieszaki ubraniowe, które wyposażone są w klamerki samozaciskowe. Na wieszaku takim zawiesić można nawet kilka sztuk pokrowców a swobodna pozycja eliminuje zagniecenia. Polecamy rozwieszać w ten sposób stolików koktajlowych, barowych oraz pokrowce na krzesła. 

Trzecia możliwość to założenie skirtingów oraz pokrowców bezpośrednio na stole. Przy zakładaniu pokrowców na siebie należy zwrócić uwagę aby spodni pokrowiec nie fałdował się. Całość takiego stosu musi być ułożona pod dachem w pomieszczeniu suchym i bez przeciągów oraz przykryta dodatkowo prześcieradłem lub inną tkaniną chroniącą od kurzu bądź światła. Sposób ten nadaje się szczególnie dla Pokrowce na zestawy biesiadne, pokrowce na stoły barowe i pokrowce na krzesła. Dbałość przy składowaniu skirtingów, pokrowców nie tylko wydłuża jego żywotność ale pozwala również zaoszczędzić czas i koszty eliminując prasowanie lub ponowne pranie.

cms_Skladowanie-pokrowcow(1).jpg

cms_Skladowanie-pokrowcow_2(1).jpg

cms_Skladowanie-pokrowcow_3(1).jpg

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny